AKTUÁLNĚ

Představujeme ediční plán 2023.

I v letošním roce se vám pokusíme dělat radost naší audioknižní tvorbou. Na co se můžete těšit ? Rok s trojkou na konci bude symbolicky rokem vzniku hned tří třetích pokračování našich projektů.
Do výroby právě míří třetí díl naší série z díla Vladimíra Körnera. Tentokrát půjde o velmi temný středověký příběh – Psí kůže. Načetl opět Igor Bareš a vyjde v půli února.
Následovat jej bude třetí pokračování příběhů vídeňského samorostlého detektiva Bronsteina. Posuneme se do roku 1935 a opět půjde o fiktivní zločin na pozadí skutečných rakouských reálií. Vídeňské zločiny III čte Miroslav Táborský.
A do třetice – na podzim vyjde třetí sada Doteků, detektivních povídek podle skutečných případů, z pera Romana Cílka.
Na velký úspěch titulu Kat, který miloval hudbu navážeme dalším textem Roberta Rytiny, který sleduje oblast vážné hudby v období hitlerovského Německa. Profily několika skladatelů i pěvců té doby, kteří se zapletli s nacismem přineseme v květnu pod názvem Andělé s vlčím cejchem.
Na podzim představíme náš Opus Magnum. Téměř čtyři roky připravovanou zvukovou verzi kompletní Korespondence V+W. Pánové Voskovec a Werich ožijí hlasy Václava Knopa a Norberta Lichého, doplněni o paní Zdenu Werichovou v podání Daniely Kolářové. Odhadem 70 hodin poslechu.
A jak už bylo napsáno dříve, opět uděláme drobný odskok na pole knih tištěných. Sbírka básní našeho mistra zvuku a autora hudby k většině audioknih Ravena dostala název Paranoir a její černě sametová obálka bude ukrývat i vložené CD s recitací Igora Bareše a Pavla Baťka.
Máme podepsána práva na dalších zhruba 8 titulů. Ale o nich prozradíme více, až budou alespoň ve fázi natáčení. Někde čekáme na volno v diáři vybraného interpreta, jindy vše směřujeme k výročí autora. Navíc se snažíme držet nastavenou laťku a nespěchat.
Tak vzhůru do boje.