AKTUÁLNĚ

Ediční plán 2016

Vánoční zmatky a stresy jsou pryč, je tudíž nejvyšší čas pustit do světa zprávu, co k poslechu nabídne vydavatelství Tebenas v letošním roce.
První novinka se objeví již v průběhu příštího týdne. Audioverze poutavé knihy Miloše Doležala JAKO BYCHOM DNES ZEMŘÍT MĚLI, objasňující nejen známý Číhošťský případ z roku 1950, ale i souvislosti a osobní život komunisty umučeného Patera Josefa Toufara. Kniha získala v roce 2012 titul Kniha roku v anketě Lidových novin. Do zvukové podoby je uvedena pomocí hned dvou hlasů – herců Davida Matáska a Jany Frankové, pod režijním vedením Markéty Jahodové.
Počátkem září navážeme na loňské Věže, příběh 11.září Jiřího Boudníka titulem s velmi podobnou tématikou. Knihu MÁ AMERICKÁ KRÁSA novinářky Veroniky Bednářové načte Barbora Hrzánová, tentokrát se na režisérské křeslo posadí další z legend Hana Kofránková.
To ale samozřejmě není vše. Jen drobné termínové doladění nás dělí od natáčení ironického románu Jaroslava Žáka KONEC STARÝCH ČASŮ. Za mikrofon se postaví Miroslav Táborský.
Společná edice s archivem Českého rozhlasu by v tradičním podzimním čase měla přinést dalšího SHERLOCKA HOLMESE. Po dvou výletech do Brna půjde o historickou nahrávku z Plzně.
Další tři tituly jsou ve fázi nakoupených práv a jednání s případným interpretem.
Před Vánoci se navíc pokusíme překvapit netradičním vánočním CD na pomezí vážné hudby a mluveného slova.
Těšte se.